• Drammen : 32 23 12 00

  • Kongsvinger : 62 88 84 30

  • Mysen : 69 89 88 99

Om oss

HVEM VI ER OG HVA VI GJØR

Cater er en fullsortimentsgrossist til storhusholdningsbransjen i Buskerud, Nordre Vestfold, Akershus, Oslo, Østfold, Hedmark og Oppland. Vi leverer varer engros til alle typer storkjøkken i alle bransjer; Kantiner, catering, institusjoner, hotell, spesialutsalg, restauranter, cafeér, gatekjøkken, kiosker, sykehjem, barnehager/SFO, sykehjem o.s.v. Ingen kunder er for store og få er for små. Vi er en mer personlig grossist som strekker oss lenger for at du skal lykkes på ditt storkjøkken.

Vi er medlem av den landsdekkende grossistkjeden Servicegrossistene som kjøper og selger varer for over 3 milliarder kroner årlig. Dette sikrer gode betingelser som igjen kommer våre kunder til gode.

Eierne av Bjørnulfs Engros AS (Mjøndalen), Bjørn Kristiansen AS (Kongsvinger) og Østfoldfrukt Mysen AS (Slitu) har med virkning fra 1. januar 2014 etablert Cater AS. Vi har dannet en større enhet med felles ambisjoner, ledelse, eierskap og logistikk og overført eierskapet av driftsselskapene til Cater AS. Samtidig endret selskapene navn til hhv. Cater Drammen AS, Cater Kongsvinger AS og Cater Mysen AS. Vi skal fortsatt bevare vår fleksible og lokale profil samtidig som vi vil utnytte synergier og de stordriftsfordelene denne bransjen byr på. Med denne sammenslåingen og nytt hypermoderne sentrallager vil vi være rustet til fremtidens krav og fortsatt være en profesjonell partner for dere.

Her kan du laste ned brosjyren vår, som kort forteller hvem vi er og hva vi gjør. Last ned brosjyre

Våre fantastiske medarbeidere


Vi hjelper deg med dine utfordringer!

Bjørn Garder

Daglig Leder
908 46 977
bjorn@cater.no

Tomas Torvik

Forretningsutvikler, Driftsjef Mysen
400 20 830
tomas@cater.no

Steinar Graven

Driftsjef Kongsvinger
971 05 021
steinar.graven@cater.no

Tore Särelind

Leder salg og marked
970 57 866
tore@cater.no

Kjersti Fagerholt

Økonomi / HMS alle avdelinger
482 24 424
kjersti@cater.no

Carl-Åge Hoff (Calle)

Innkjøpsleder Drammen
97080938
calle@cater.no

Hanne Brekka

Regnskap alle avdelinger
32 23 12 17
hanne@cater.no

Kari Hæhre

Regnskap alle avdelinger
32 23 12 05
kari@cater.no

Nina Christel Bjørk

Administrasjon Mysen
69 89 88 99
christel@cater.no

Øyvind Bøgle

Logistikk og Driftsleder
92 84 58 45
oyvind@cater.no

Tore Särelind

Leder salg og marked
970 57 866
tore@cater.no

Bjørnulf Borge

Grosserer Drammen
924 87 080
bjornulf@cater.no

Erik Ramsli

Selger Drammen
932 12 193
erik@cater.no

Steinar Narvesen

Selger Kongsvinger
913 13 626
steinar@cater.no

Geir Nango

Selger
98245108
geir@cater.no

Jan-Chr. Brustad

Selger
91645464
jan-christian@cater.no

Brita Borge

Ordremottaker Drammen
32 23 12 02
brita@cater.no

Marius Gjernes

Ordremottaker Drammen
32 23 12 03
marius@cater.no

Jan Yngve Finnseter

Ordremottaker Kongsvinger
62 88 84 33
janyngve@cater.no

Kjell Erik Mellem

Ordre og innkjøp Kongsvinger
62 88 84 31
kjellerik@cater.no

Per Erik Høiby

Ordremottaker Kongsvinger

Anne-Kristin Olsen

Ordremottaker Mysen
69 89 88 99
anne-kristin@cater.no

Aimée Kristoffersen

Ordremottaker Mysen
69 89 88 99
aimee@cater.no

Wenche L. Johannessen

Ordremottaker Mysen
69 89 88 99
wenche@cater.no

Nina Mikkelsen

Ordremottaker Drammen
32231204
nina@cater.no

Karoline G. Tøfte

Ordremottaker Drammen
32 23 12 00
karoline@cater.no

Carl-Åge Hoff (Calle)

Innkjøpsleder Drammen
97080938
calle@cater.no

Mona Steen

Innkjøper Drammen
32 23 12 07
mona@cater.no

Kjell Erik Mellem

Ordre og innkjøp Kongsvinger
62 88 84 31
kjellerik@cater.no

Ola Ertsås

Innkjøper Kongsvinger
62 88 84 37
ola@cater.no

Frode Mysen

Grosserer & innkjøp Mysen
909 45 571
frode@cater.no

Espen Borge

Transportleder Drammen
936 16 494
espen@cater.no

Morten Bråten

Sjåfør Drammen

Ottar Dørum

Sjåfør Drammen

Stein Tore Lislelid

Sjåfør Drammen

Stian H. Frydenheim

Sjåfør Drammen

Stian Blystad

Sjåfør Drammen

Tor Einar Stenvik

Sjåfør Drammen

Jan Rune Iversen

Sjåfør Drammen

Ingar Bylund

Sjåfør Kongsvinger

Ingar Bjørklund

Sjåfør Mysen

Roy Olav Solbrekke

Sjåfør Mysen

Kenneth R Larsen Buklev

Sjåfør Mysen

Ronny Skaug

Sjåfør Mysen

Tom-Hugo Sørgård

Sjåfør Mysen

Jonny Løken

Sjåfør Mysen

Ole Anders Fjeld

Sjåfør Mysen

Geir Kalfoss

Sjåfør Kongsvinger

Stian Johansen

Sjåfør Kongsvinger

Petter Rikheim

Sjåfør

Erik Bylund

Slåfør Kongsvinger

Peter Wrobel

Sjåfør Cater AS

Bjørn Magne Wernberg

Sjåfør Cater Drammen

Ronny Pedersen

Sjåfør Kongsvinger

Per Andersen

Sjåfør Kongsvinger

Ole Alme

Sjåfør Kongsvinger

Ragnar Holen

Sjåfør Kongsvinger

Morten Johansen

Lagersjef Drammen

lageret.drammen@cater.no

Lasse Bjørkeslett

Lagermedarbeider Drammen
976 20 663
lasse@cater.no

Tore Nordskag

Lagermedarbeider Drammen

Eirik Ovnan

Lagermedarbeider Drammen

Thorbjørn Bringsrud

Lagermedarbeider Drammen

Rune Ringstad

Lagermedarbeider Drammen

Morten Strøm

Lagermedarbeider Drammen

Emil Eriksen

Lagermedarbeider Drammen

Hans Martin Grønbekken

Lagermedarbeider Kongsvinger

Jan Borgersen

Lagermedarbeider Kongsvinger

Johnny Kvernbakken

Lagermedarbeider Kongsvinger

Åge Tommy Knutsen

Lagermedarbeider

Tommy Magnesholen

Lagermedarbeider Mysen

Hans Anton Ludvigsen

Lagersjef Mysen

hans.anton@cater.no

Tommy Skofsrud

Lagermedarbeider Mysen

Jan Levi Botten

Lagermedarbeider Mysen

Nils-Petter Wamstad

Lagermedarbeider Drammen

Geir Kristiansen

Lagermedarbeider Drammen

Robin Burud

Lagermedarbeider Drammen

Maja Lena Axelsson

Lagermedarbeider Kongsvinger

Daniel Gusterudmoen

Lagermedarbeider Kongsvinger

Finn Christian Tryland

Lagermedarbeider Kongsvinger

Rezhin Osman

Lagermedarbeider Kongsvinger

Terje Østby

Lagermedarbeider Kongsvinger

Rolf Anders Martinsen

Lagermedarbeider Kongsvinger

Tina Jeanette Olsen

Lagermedarbeider Kongsvinger

Tommy Fossum

Lagermedarbeider Kongsvinger

Tina Tjærnås Dahl

Lagermedarbeider Mysen

Dag Krister Homstvedt

Lagermedarbeider Mysen

Jan Tore Fuglerud

Lagermedarbeider Drammen

Alexander Larsen

Lagermedarbeider Drammen

Sven Torsten Heppert

Lagermedarbeider Drammen

Tomas Gulbrandsen

Lagermedarbeider Drammen

Kim Reinhardtsen

Lagermedarbeider Drammen

Smidig og personlig


Det du trenger når du trenger det, der hvor du trenger det

Cater er i gang med å etablere et 17.000 m2 stort sentrallager for Østlandet på Liertoppen. Her vil vi lagre alle varer våre tre selskaper benytter. Dette betyr at vi, når dette lageret er etablert, kan tilby dere enda bredere sortiment, fremskaffe varer enda raskere med enda bedre leveringspresisjon.

Sentrallageret sikrer gode innkjøp og rask tilgang av varer til en hver tid. Dette vil også være hovedkontor for Cater AS. Vi vil fortsatt bevare den lokale forankringen; både selgere, ordremottak og distribusjon vil utføres av de samme trivelige menneskene du er vant med. Vårt nye lager er etter planen ferdig høsten 2017.

Cater AS selger kun varer vi er sikker på har god smak og holder høy kvalitet!

Vi pakker varene på pall, bur eller kasser ut fra kundens behov og leverer varene der de vil ha dem. Vi leverer alle varegruppene et storkjøkken bruker. I tillegg til matvarer leverer vi brus, vin, øl, emballasje, lys, servietter og andre non-food varer.

Vi er sertifisert Miljøfyrtårn og medlem av Grønt Punkt ordningen og Repant for retur av emballasje.

Cater AS er medlem av den landsdekkende grossistkjeden Servicegrossistene som selger dagligvarer for 3 milliarder kroner årlig. Dette sikrer gode betingelser som igjen kommer våre kunder til gode.

Servicegrossistene er en sammenslutning av 21 selvstendige grossisthus som til sammen dekker hele Norge med matvarer. Selskapet er eiet av de 21 grossistene som samarbeider om innkjøp, profilering, salg til kjedekunder, IT, HMS osv.

Cater er underlagt tilsyn på vår drift fra Mattilsynet. Vi har et aktivt kvalitetssikringssystem basert på ISO-9001 og styringssystem for IK-Mat. Vi har full sporbarhet på alle varer fra produsent til deg som kunde.

Våre kunder


Cater distribuerer varer daglig til:

KANTINE

CATERING

INSTITUSJONER

HOTELL

OFFENTLIG SEKTOR

SPESIALUTSALG

CAFE

RESTAURANTER

GATEKJØKKEN

KIOSK

ARRANGEMENTER

Smidighet i praksis


Det du trenger når du trenger det, der hvor du trenger det

Flere bestillingsmuligheter

Hos Cater AS tar vi imot kundens bestilling via: telefon, telefax, egen nettbutikk, strekkodeterminal, e-post og bransjeportaler (MILLUM/IBX

Det du trenger når du trenger det

Vi har ca. 10.000 forskjellige produkter på lager til enhver tid og kan skaffe ytterligere ca. 15.000 varer

Siste teknologi

Vi har investert i aller siste teknologi både på ordresystem og lagerstyring for å sikre høy effektivitet, oversikt og trygghet.

Miljøvennlig

Vi er sertifisert miljøfyrtårn og medlem av Grønt Punkt ordningen og Repant for retur av emballasje.

Gode betingelser

Cater AS er medlem og medeier i Servicegrossistene AS. Dette sikrer gode betingelser som igjen kommer våre kunder til gode.

"Alle" varegrupper

Cater distribuerer daglig varegruppene: frysevarer, kjølevarer, tørrvarer, frukt, grønnsaker. mineralvann, øl, vin og non-food.

SAMARBEIDSPARTNERE


Cater AS har samarbeidsavtale med følgende organisasjoner:

MILJØFYRTÅRN


Cater er sertifisert som et Miljøfyrtårn, som er et offisielt norsk miljøsertifikat. Det er et miljøhandlingsprogram og miljøledelsessystem hvor bedriftene gjennomfører en miljøanalyse og lager en handlingsplan for å innfri spesifiserte bransjekrav.

www.miljofyrtarn.no

Scroll to Top