Hjem

Hvem vi er og hva vi gjør

Servicegrossisten Øst AS

Grossistkjedeselskapet Servicegrossistene AS kjøpte i januar 2021 aksjemajoriteten i grossisthusene Cater Drammen, Cater Kongsvinger, Cater Mysen, Måkestad Engros Øst og Måkestad Engros Larvik. Etter dette har alle lagrene blitt samlokalisert i Caters nye lager på Lierskogen mellom Oslo og Drammen. Dette er et moderne og miljøvennlig lager på 18.000 M2 som er spesialdesignet for matvarer til storhusholdningsbransjen.

Fra lageret i Lier kjører vi varene ut til mer enn 5.000 fornøyde kunder over hele Østlandet hver uke. Vi har en moderne bilpark med 7 biogass biler, en elektrisk lastebil og resten dieselbiler som går med en blanding av vanlig diesel og biodiesel. Vi er svært opptatt av å redusere vårt miljømessige fotavtrykk

Vi leverer alle varer en kantine, restaurant, hotell, sykehjem, barnehage eller SFGO har behov for. I tillegg til rene kolonialvarer leverer vi meierivarer, alkoholholdige drikker, ferskt kjøtt, alle typer frysevarer, vaskemidler, andre non-food varer og vi distribuerer for Coca Cola. Vår historie som grossist på Østlandet strekker seg tilbake til 1954.

8 000+

Forskjellige varer på lager

4000+

Fornøyde kunder

18 000

Kvm spesiallager

90

Ansatte

Vi er medlem av den landsdekkende grossistkjeden Servicegrossistene som kjøper og selger varer til storhusholdningsbransjen for over 3 milliarder kroner årlig. Dette sikrer gode betingelser som igjen kommer våre kunder til gode.

Eierne av Bjørnulfs Engros AS (Mjøndalen), Bjørn Kristiansen AS (Kongsvinger) og Østfoldfrukt Mysen AS (Slitu) har med virkning fra 1. januar 2014 etablert Cater AS. Vi har dannet en større enhet med felles ambisjoner, ledelse, eierskap og logistikk og overført eierskapet av driftsselskapene til Cater AS. Samtidig endret selskapene navn til hhv. Cater Drammen AS, Cater Kongsvinger AS og Cater Mysen AS. Vi skal fortsatt bevare vår fleksible og lokale profil samtidig som vi vil utnytte synergier og de stordriftsfordelene denne bransjen byr på. Med denne sammenslåingen og nytt hypermoderne sentrallager vil vi være rustet til fremtidens krav og fortsatt være en profesjonell partner for dere.

Våre fantastiske medarbeidere

Tomas Torvik

Daglig Leder

tomas@cater.no
Bjørn Garder

bjorn@cater.no
Carl-Åge Hoff (Calle)

Salgssjef

970 80 938calle@cater.no
Kjersti Fagerholt

Økonomisjef

kjersti@cater.no
Hanne Brekka

Regnskapssjef

hanne@cater.no
Jørgen D. Olsson

Lagersjef

jorgen@cater.no
Kari Hæhre

Regnskapsmedarbeider

kari@cater.no
Carl-Åge Hoff (Calle)

Salgssjef

970 80 938calle@cater.no
Bård William Austrheim Johnson

Selger

906 01 653baard@cater.no
Christoffer Hjelmtvedt

Selger

920 24 095christoffer@cater.no
Jan-Chr. Brustad

Selger

916 45 464jan-christian@cater.no
Morten Nilsen

Selger

951 46 940morten@cater.no
Steinar Narvesen

Selger

913 13 626steinar@cater.no
Joar Bjørklund

Selger

411 01 352joar@makestadengros.no
Nina Christel Bjørk

Teamleder Ordre

christel@cater.no
Brita Borge

Ordremedarbeider

brita@cater.no
Christian Eggesbø

Ordremedarbeider

Ann-Mari Solli

Ordremedarbeider

Bjørg Eva Steinsholt

Ordremedarbeider

Eli Cecilie Blakset

Ordremedarbeider

Karoline G. Tøfte

Ordremedarbeider

karoline@cater.no
Lise L. Nævestad

Ordremedarbeider

Martin Mathisen Määttänen

Ordremedarbeider

Trond Henriksen

Ordremedarbeider

Mona Steen

Innkjøper

mona@cater.no
Ola Ertsås

Innkjøper

ola@cater.no
Pawel Toporowski

Innkjøper

pawel@makestadengros.no
Espen Borge

Transportleder Drammen

espen@cater.no
Morten Bråten

Sjåfør

Stian Blystad

Sjåfør

Tor Einar Stenvik

Sjåfør

Bjørn Wernberg

Sjåfør

Gjermund Gaaserud

Sjåfør

Kestutis Zilinkas

Sjåfør

Kristian Andersen

Sjåfør

Thomas Amundsen

Sjåfør

Jørgen D. Olsson

Lagersjef

jorgen@cater.no
Abbas Daymar

Lagermedarbeider

Christoffer Kringen

Lagermedarbeider

Emil Paulsen

Lagermedarbeider

Kjetil Akselson

Lagermedarbeider

Pål Erik Jensen

Lagermedarbeider

Sven Heppert

Lagermedarbeider

Thomas Gaaserud

Lagermedarbeider

Våre samarbeidspartnere